NASZE PROJEKTY

Majowa wycieczka

W ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy Umysł” uczniowie klas I – III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Drążdżewie wraz z opiekunami w dniu 6 maja wybrali się na wycieczkę do Ostrołęki i Łomży. Od samego rana była piękna słoneczna pogoda, wymarzona na wyjazd.
Pierwszym punktem w programie wycieczki było zwiedzanie Państwowego Gospodarstwa Ogrodniczego w Ostrołęce. Dzięki uprzejmości pana kierownika Stanisława Pliszki, uczniowie mieli możliwość obejrzenia szklarni, w których uprawiane są pomidory oraz sortowni, gdzie są segregowane i pakowane. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali Pani Jadwigi Mierzejewskiej, która oprowadzając opowiadała o procesie pielęgnacji i uprawy pomidorów. Dzieci szczególnie zainteresowała nowoczesna technologia sortowania i pakowania warzyw. Na koniec sympatyczna Pani Jadwiga poczęstowała wszystkich pomidorkami. Wizyta w PGO, była elementem działań towarzyszących do programu „Owoce w szkole”, w którym uczestniczy nasza szkoła.
Następnie udaliśmy się do Łomży do teatru Lalki i Aktora na spektakl pt. „Kopciuszek” wg scenariusza Jana Brzechwy. Spektakl udowadnia uniwersalność i ponadczasowość znanej nam wszystkim historii o ubogiej i szlachetnej dziewczynie. Potem mieliśmy możliwość zwiedzania teatru od kulis. Zobaczyliśmy jak wykonywane są rekwizyty do poszczególnych przedstawień. Pobyt w teatrze zakończyliśmy warsztatami teatralnymi, które poprowadził dla nas aktor pan Krzysztof Zemło, który w oglądanym przez nas spektaklu grał rolę Ochmistrza. Wreszcie nadszedł czas na wesołą zabawę w salonie zabaw „Urwis” w Ostrołęce. Tu przez 2 godziny dzieci w sposób bardzo aktywny spędzały czas. W drodze powrotnej nie sposób było ominąć Mc Donalda tak lubianego przez dzieci. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.
Wyjazd dofinansowany był przez Radę Rodziców z funduszy uzyskanych w ramach aukcji stroików świątecznych. Dziękujemy rodzicom.

Opiekunowie:
Anna Zega
Elżbieta Szewczak
Hanna Kęszczyk

Comments are closed.