NASZE PROJEKTY

WYCIECZKA DO BARANOWA, PRZYSTANI I OSTROŁĘKI

W środę, 2 października 2013r. uczniowie klas I – III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Drążdżewie wraz z nauczycielami wyruszyli na wycieczką do Baranowa, Przystani i Ostrołęki.
W pobliskim Baranowie zwiedziliśmy spółdzielnię Mleczarską „Mlekovita”. Celem wycieczki było zapoznanie się z procesem wytwarzania mleka i produktów mlecznych w ramach programu „Mleko w szkole”, w którym bierze udział nasza szkoła. Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita” to nowoczesny zakład. Oprowadzający nas po zakładzie pracownik mleczarni starał się nam jak najlepiej i najdokładniej przybliżyć tajniki produkcji mleka. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć zarówno oczyszczalnię ścieków, jak i nowo powstającą część produkcyjną zakładu. Zakład wyposażony jest w nowoczesne linie do przetwórstwa mleka.
Pragniemy podziękować Zarządowi Spółdzielni Mleczarskiej w Baranowie za umożliwienie zwiedzenie zakładu oraz ufundowanie mlecznych niespodzianek dla uczestników wycieczki.
Z Baranowa udaliśmy się do Przystani, gdzie dzięki gościnności i życzliwości Dyrektor szkoły w Przystani Pani Hanny Grzegorczyk zwiedziliśmy piękny zabytkowy drewniany dworek z 1928 r – dawną siedzibę szlachty Bourbonów i poznaliśmy namiastkę historii tego wspaniałego i malowniczo położonego miejsca. Obecnie w budynku tym mieści się Szkoła Podstawowa. Po remoncie zachowała się sala modrzewiowa oraz stylowy kominek. Obiekt otoczony jest pięknym 2 hektarowym parkiem z wydzielonymi alejkami i różnorodną roślinnością.
Później udaliśmy się do Ostrołęki, gdzie w salonie zabaw „Urwis” czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Do dyspozycji dzieci miały suchy basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, rowerki, hulajnogi, samochody na akumulatory, kącik do rysowania, mały domek, labirynty, konsolę X-Box Kinect. Każdy z uczniów znalazł dla siebie coś ciekawego do zabawy. Dzieci malowały sobie twarze zamieniając się w motylki, pająki, koty i inne ciekawe stworzonka. Na koniec wizyty, każde dziecko otrzymało balonik i lizaka.
Po harcach w sali zabaw udaliśmy się do Kina Jantar gdzie obejrzeliśmy film „Smerfy 2” w wersji 3D.
„Smerfy 2” to film, który szaleńczo bawi maluchy, uświadamia widzom, jak ważna jest miłość, jaką darzą nas rodzice. Film stanowi próbę odpowiedzi na pytanie o przyjaźń i rodzicielstwo. Cała produkcja to chęć wniknięcia w relacje zarówno międzyludzkie jak również między – smerfowe. Świadomość równości i miłości jest ważna. a kto ma jej uczyć, jak nie przesłodkie Smerfy, które po raz kolejny starają się uratować świat.
Film powstał w oparciu o bajkę Smerfy. Po raz kolejny dzielne niebieskie stworzenia muszą pokonać wrednego Gargamela. Efekty 3D dodają barwy widowiskowi.

Comments are closed.