NASZE PROJEKTY

Święto pieczonego ziemniaka

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
10 października 2013 r. przedszkolaki z Drążdżewa obchodziły „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Nad bezpieczeństwem naszej imprezy czuwali rodzice oraz strażacy. Uroczystość zaczęła się z samego rana w salach. Dzieci poznały bajkę o ziemniaku, z której dowiedziały się skąd przywędrował on do nas, rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania. Przyniosły również figurki z ziemniaków wykonane przy pomocy rodziców. Były jeże, stonogi, żyrafy, motyle lalki, biedronki i wiele, wiele innych. Po śniadaniu wyruszyliśmy na boisko szkolne, gdzie paliło się już ognisko, a w nim piekły się ziemniaki. Wszystkie mamy stanęły na wysokości zadania i gościły nas różnorodnymi potrawami z ziemniaka. Były frytki, placki ziemniaczane, kopytka, pączki, kartoflak. Wszystko nam bardzo smakowało.
Odbyły się również konkursy. Było sadzenie ziemniaków, zbieranie, transportowanie do kopca. Krążył między nami gorący kartofelek, były wyścigi z kartofelkiem na łyżce i wiele innych, wesołych zabaw. Zwyciężyła grupa „Biedronki”, ale wszyscy świetnie się bawili, więc przegranych nie było. Rodzice też zostali włączeni do zabaw. Był konkurs na najdłuższą obierkę oraz konkurs na najszybciej obranego ziemniaka. Zwycięscy zostali udekorowani medalami. Na koniec zajadaliśmy się „piekasami”, które były profesjonalnie upieczone przez naszych panów. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie mogliśmy w pełni cieszyć się tym dniem.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości, przygotowanie potraw, udział w konkursach i zapewnienie bezpieczeństwa naszym pociechom, a dzieciom dziękujemy za wspaniałą zabawę, miłą atmosferę i koleżeńską postawę.
Alicja Mizerek


Comments are closed.