NASZE PROJEKTY

Spotkanie z przyszłym archeologiem

Spotkanie z przyszłym archeologiem.
Dnia 21 października 2013r. Publiczna Szkołę Podstawową w Drążdżewie odwiedził pan Paweł Włodarski. Jest on absolwentem naszej szkoły, wychowankiem pani Anieli Szewczak, a obecnie studentem trzeciego roku na Wydziale Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pan Paweł opowiadał nam o swoich studiach. Z jego obserwacji i wiedzy wynika, że praca archeologa jest trudna i wymaga wielu poświęceń. Konieczne jest też poznanie podstawowych zasad geometrii oraz chemii. Opowiadał też, że bardziej fascynuje go archeologia a nie historia, a przecież te dwie dziedziny nauki mają ze sobą wiele wspólnego. Jednak pan Paweł woli „grzebać” w ziemi niż w książkach. Gość brał również udział w trzech sesjach wykopaliskowych. Dzięki temu wiedział, jak wygląda praca archeologa.
To spotkanie wywarło na mnie duże wrażenie. Zaciekawiło mnie do tego stopnia, że zaczęłam się zastanawiać, czy nie pójdę kiedyś w ślady pana Pawła.
Paulina Napierkowska – uczennica kl. V

Lekcja z przyszłym archeologiem
W poniedziałek 21 października 2013r. szkołę w Drążdżewie odwiedził pan Paweł Włodarski. Jest on przyszłym archeologiem, byłym uczniem naszej szkoły, a obecnie studiuje archeologię w Warszawie. Spotkał się z uczniami klasy IV i V. W ramach zajęć przedstawiona była prezentacja, która pozwoliła nam bliżej poznać zagadnienia dotyczące archeologii oraz zobaczyć jak wygląda praca archeologów. Na niektórych slajdach mogliśmy zobaczyć naszego gościa i jego kolegów. Dowiedzieliśmy się, ze ta praca może być bardzo ciekawa, ale jednocześnie niebezpieczna. Pan Paweł już trzy razy miał okazję brać udział w sesjach wykopaliskowych. Na koniec zadawaliśmy mu bardzo dużo pytań. Jego odpowiedzi były wyczerpujące i interesujące.
Aleksandra Zega – uczennica klasy V

Comments are closed.