NASZE PROJEKTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Laureaci konkursów kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

W I etapie Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w konkursie plastyczno – literackim pod hasłem: „Na tropie piękna – Piękno miejsca, w którym mieszkamy” oraz w konkursie ulotkowym „Mały odkrywca”.
Uczestnicy konkursu mieli odszukać w swoim otoczeniu miejsc pięknych lub tego co może sprawiać radość pamiętając, że piękno mobilizuje do życzliwości i otwartości na drugiego człowieka. Kampania zachęcała uczniów do rozwijania swoich zainteresowań i pasji, uczyła asertywności oraz umiejętności zachwycania się pięknem otaczającej rzeczywistości. Uczyła aktywności w różnych obszarach życia bez sięgania po używki, wzbogacała wiedzę o zagrożeniach związanych z sięganiem po substancje psychoaktywne.

Do organizatorów kampanii – Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu nadesłano wiele tysięcy ciekawych prac konkursowych. Z przyjemnością informuję, że wśród laureatów są również uczniowie z naszej szkoły:

Konkurs literacki „Na tropie piękna”:

Martyna Rutkowska – kl. VI /obecnie kl. I Gimnazjum w Krasnosielcu /

Konkurs plastyczny – „Na tropie piękna”:

Natalia Bastek – kl. IV

18 września 2013 r. odbyło się podsumowanie I etapu Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Dyplomy, nagrody oraz gadżety wręczył wójt gminy Pan Paweł Ruszczyński, który gratulował wspaniałych rezultatów oraz życzył kolejnych sukcesów. Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękuję za udział w Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł i zachęcam do aktywnego uczestnictwa w II etapie.

Szkolny koordynator Kampanii ZTU

Anna Zega

Comments are closed.