NASZE PROJEKTY

Święto biblioteki szkolnej

Święto Biblioteki Szkolnej i pasowanie na czytelnika w Drążdżewie

W piątek 6 grudnia 2013 r w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbyło się Święto Biblioteki Szkolnej i pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika.
Uroczystość uświetniły swoją obecnością Pani Barbara Kluczek – dyrektor szkoły, Pani Krystyna Wierzbicka – Rybacka – dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu, Pani Krystyna Suchołbiak – pracownik filii Publicznej Biblioteki Samorządowej w Drążdżewie oraz uczniowie wszystkich klas i nauczyciele.
Program artystyczny pod kierunkiem szkolnego bibliotekarza Pana Michała Walaska przygotowali uczniowie z klasy piątej. W barwnym i bajkowym przedstawieniu zaprezentowali przygody różnych, znanych dzieciom bohaterów baśniowych i jak to w bajkach bywa nie zabrakło Królowej, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Wilka, a nawet pojawił się Kubuś Puchatek, który to przeczytał dzieciom baśń o Kopciuszku.
Przedstawienie zachwyciło publiczność, która klaskała i bawiła się wspólnie.
Podczas drugiej części uroczystości pierwszoklasiści odpowiadali na pytania oraz rozwiązywali zagadki, po czym w uroczysty sposób zostali przyjęci do grona czytelników. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej.
To duże przeżycie dla małych dzieci. Na pamiątkę otrzymały dyplomy pasowania na czytelnika oraz książeczki ufundowane przez Panią Krystynę Wierzbicką – Rybacką

Comments are closed.