NASZE PROJEKTY

Konkurs ekologiczny

11 grudnia na sali gimnastycznej w Drążdżewie odbył się II etap gminnego konkursu ekologicznego pn. „Świecę przykładem, nie śmiecę”. Wystartowało w nim 40 najlepszych uczniów z 4 szkół podstawowych w gminie Krasnosielc, z każdej ze szkół po 5 – ro dzieci w kategorii wiekowej klas I-III i 5 – ro z klas IV-VI. Testy nie były łatwe, ale było o co walczyć, otóż główną nagrodę stanowiły rowery, za II miejsce uczniowie otrzymali e-booki, a za III lornetki. Każda szkoła, z której uczniowie startowali w konkursie otrzymała telewizor, zestaw kina domowego i mikroskop.
Podczas, gdy komisja, w składzie: Grażyna Rogala, Teresa Wierzbicka, Agnieszka Koterwas i Agnieszka Pokora, sprawdzała prace, uczniowie z klasy V i IV zaprezentowali przygotowaną pod kierunkiem p. Hanny Kęszczyk część artystyczną.
Radość na twarzach dzieci wywołała bajka ekologiczna pt. „Jaś ekolog”. Jaś był chłopcem lekceważącym nie tylko przyrodę ale i własne zdrowie. Hałasował, łamał gałęzie w lesie, zaśmiecał środowisko. Z pomocą przyszła Baba Flora, która dała mu nauczkę, ale zamiast upiec go w piecu sprawiła, że zmienił swoje postępowanie. Stał się członkiem Klubu Miłośników Przyrody. Obiecał, że nigdy już nie zakłóci ciszy w lesie, nie urwie gałęzi ani nawet najmniejszego kwiatka, nie rozpali ogniska i nie upuści papierka. Dodatkowe walory edukacyjne przedstawienia, to prezentowane i wyjaśniane przez dzieci hasła ekologiczne oraz podstawowe terminy i pojęcia ekologiczne. Uczniowie zaśpiewali piosenki o tematyce ekologicznej takie jak: „Ekologia”, „Pięknie żyć, „Ziemia zielona wyspa”, „Śmieciu precz”.
Wśród publiczności zasiedli nie tylko uczniowie i nauczyciele z Drążdżewa oraz szkół biorących udział w konkursie, ale też goście: wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej p. Ryszard Dziadak, radny sejmiku województwa mazowieckiego, p. Marian Krupiński oraz gospodarz gminy – Wójt p. Paweł Ruszczyński.
Wśród uczniów, którzy otrzymali nagrody, z naszej szkoły znaleźli się: Szymon Kacprzyński z kl III – I miejsce oraz Kacper Jurczewski z klasy II – miejsce III. Serdecznie gratulujemy.
Wszyscy laureaci konkursu otrzymali zestawy do badmintona, kredki, zakładki i pamiątkowe znaczki.

Comments are closed.