NASZE PROJEKTY

Osiągnięcia z zakresu historii

„Mój historyczny sukces”

Nazywam się Szymon Larenta, jestem uczniem 6 klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Drążdżewie. W tym roku szkolnym odniosłem wielki sukces. Przystąpiłem do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”. Pomyślnie „przeszedłem” etap szkolny i w dniu 11 grudnia 2013 roku pisałem etap rejonowy w Ostrołęce, kwalifikując się do III etapu wojewódzkiego w Warszawie.
Moja fascynacja historią rozpoczęła się w momencie, gdy byłem w czwartej klasie. Już po pierwszych lekcjach zacząłem głębiej interesować się dawnymi dziejami Polski, a swoją wiedzę poszerzałem czytając książki o tematyce historycznej.
Odniesiony sukces w dużej mierze zawdzięczam mojej pani od historii Anieli Szewczak, która motywowała i zachęcała mnie do pogłębiania wiedzy. Chciałbym również podziękować mojej mamie za pomoc w przygotowywaniu mnie do olimpiady, która pomagała mi w nauce i w zdobywaniu niezbędnych książek.

Szymon Larenta

Nazywam się Kacper Matjasik, mam 13 lat, jestem uczniem VI klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Drążdżewie. Historią zainteresowałem się już w IV klasie. We wrześniu 2013 roku zgłosiłem się do konkursu historycznego pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Do konkursu przygotowywała mnie pani Aniela Szewczak. 6 listopada 2013 odbył się etap szkolny i zakwalifikowałem się do etapu rejonowego w Ostrołęce. Historii uczyłem się prawie codziennie.
11 grudnia, gdy miał się zacząć konkurs byłem bardzo zdenerwowany i zestresowany. Wydawało mi się, że cała moja wiedza ulotniła się, lecz gdy zacząłem pisać, wiedziałem prawie wszystko. Pisałem bardzo długo, gdy w końcu wyszedłem z sali, w której odbywał się konkurs, koledzy i moja Pani już na mnie czekali. W styczniu dowiedziałem się, że udało mi się zakwalifikować do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 19 marca 2014r. w Warszawie.

Kacper Matjasik

Comments are closed.