NASZE PROJEKTY

Dzień Babci i Dziadka 2014

Dzień Babci i Dziadka w Drążdżewie – 2014

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.
„Niech od Bałtyku aż do stóp Tatr żyją nam Babcie i Dziadkowie sto lat” – tymi oto słowami zostali przywitani wszyscy dziadkowie przez swoich wnuków w dniu 21 stycznia o godz. 11.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Edwarda Rolskiego w Drążdżewie. Tego dnia na sali gimnastycznej zgromadzili się wspólnie dziadkowie z trzech oddziałów przedszkolnych: „Motylków”, „Truskawek” i „Biedronek” oraz dziadkowie uczniów z klas I-VI. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń oraz łez przepełnionych radością. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych gości ciepłymi słowami oraz przekazała najszczersze życzenia dla babć i dziadków z okazji ich święta. Po krótkim przemówieniu występy rozpoczęły dzieci z trzech oddziałów przedszkolnych. Najpierw wystąpiły „Biedronki”, które dzielnie recytowały swoim dziadkom wiersze oraz zaprezentowały piękny taniec „Rękę daj”. Następnie wystąpiła grupa „Motylki”, która recytowała wiersze, zaśpiewała piosenkę o babci i dziadku oraz zatańczyła taniec „Grozik”. Na koniec zaprezentowały się dzieci z grupy „Truskawek”, które również uroczyście zaśpiewały piosenkę i dzielnie zatańczyły taniec „Krakowiak”. Po przedstawieniach dzieci z oddziałów przedszkolnych nadszedł czas na występy uczniów z klas I-VI. Dzieci z poszczególnych klas zachęcały z całego serca swoich dziadków do oglądania ich przedstawień poprzez układy taneczne, wiersze, mini scenki a także poprzez obejrzenie programu „Familiada”. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali i ci więksi artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, które były kierowane pod ich adresem. W trakcie uroczystości dla zaproszonych babć i dziadków został przygotowany poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Gdy zaprezentowany przez dzieci montaż słowno – taneczno – muzyczny dobiegł końca wnuczęta obdarowały swoje babcie i swoich dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Były to piękne laurki z życzeniami ze zdjęciem swojej wnuczki lub swojego wnuka, cudowne kwiatki oraz serca.
Frekwencja jak co roku dopisała, cała sala gimnastyczna była przepełniona gośćmi. Atmosfera tej uroczystości była wyjątkowo ciepła i serdeczna, podziękowaniom ze strony zaproszonych gości nie było końca. W tym dniu dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej, jak i szkolnej. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i kochanym dziadkom swoje podziękowania za trud włożony w ich wychowanie.

Comments are closed.