NASZE PROJEKTY

I Dzień Wiosny

W piątek, 21 marca 2014 r. nasza szkoła obchodziła I Dzień Wiosny.
Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z przylotem ptaków, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na gałęziach, z radością towarzyszącą rozkwitowi, przebudzeniu. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. W tym dniu w naszej szkole zrobiło się kolorowo, ciepło i niezwykle zabawnie. Pogoda dopisała, było słonecznie i bardzo ciepło. Uczniowie przyszli do szkoły w bardzo ciekawych wiosennych przebraniach (pojawiły się kwiatki, księżniczki, kotki, DJ-e, Panie Wiosny).
Starsi uczniowie wcielili się w role nauczycieli i poprowadzili lekcje, a nauczyciele zasiedli w uczniowskich ławkach. Zamiana ról przysporzyła obu stronom mnóstwo atrakcji. Nauczyciele mieli okazję doświadczyć jak to jest być uczniem, a dzieci miały okazję przekonać się na czym polega praca nauczyciela.
Uczniowie do prowadzenia zajęć starannie, sumiennie i dokładnie przygotowywali się w domu. Układali zagadki, rebusy, ćwiczenia, testy, program i tematykę zajęć.
W klasie I zajęcia w formie zagadek i labiryntów przeprowadziła Daria Kruk oraz Adrian Goździewski.
W klasie II zajęcia o tematyce wiosennej poprowadziły Natalia Piotrak i Dominika Jaszewska. Dzieci na zajęciach rozwiązywały rebusy, rysowały wiosnę, przedstawiały wizytówki z pseudonimami.
Zajęcia wychowania fizycznego w kl. III poprowadziła Julia Pochoda wraz z Angeliką Wróblewską. Na tych zajęciach odbyły się zawody w kozłowaniu slalomem piłką lekarską, zabawy z kocykiem, bieg z kijkiem oraz różne ćwiczenia ruchowe i odprężające.
Zajęcia komputerowe w kl. IV poprowadziła Aleksandra Zega i Zuzanna Pliszka. Dzieci na tych zajęciach zapoznawały się z tajnikami budowy klawiatury.
Zajęcia przyrody w kl. V poprowadził Łukasz Przetak wraz z Pawłem Dudkiem. Lekcja przyrody dotyczyła zagadnień związanych z prawidłowym odżywianiem się człowieka oraz roli witamin.
Zajęcia z języka angielskiego w kl. VI poprowadził Sebastian Jędrzejewski z Zuzanną Zadrożną. Nowi nauczyciele zapoznali uczniów z wierszem Juliana Tuwima „Naplotkowała sosna” w wersji polskojęzycznej, a następnie z tłumaczeniem wiersza na język angielski. Ponadto dzieci poznały nazwy zwierząt w języku angielskim.
Pierwszy dzień wiosny był bardzo wesoły i ten pogodny, radosny nastrój udzielił się wszystkim, gdyż wiosna to czas nadziei, rozkwitu, budzenia się przyrody do życia.

Comments are closed.