NASZE PROJEKTY

Przyjaźni przyrodzie

Dnia 13 maja 2014 r, we wtorek, klasa V i VI wyjechały na sprzątanie lasu. Akcja zorganizowana była w ramach kampanii: „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły na godzinę 8:00, a o godzinie 9:00 przyjechał autobus, którym pojechaliśmy do lasu za miejscowością Karolewo. W autobusie podzieliliśmy się na 4 grupy. Każdą grupą kierował jakiś nauczyciel. Moją grupą opiekował się Pan Dariusz Wierzbicki – nauczyciel matematyki oraz informatyki. Na początku lasu z autobusu wysiadła pierwsza grupa. Nieco dalej wysiadła moja brygada. Wysiedliśmy przy dróżce. Nasz opiekun wziął ze sobą piłę do cięcia patyków na ognisko. Potem nauczyciel podzielił nas na jeszcze mniejsze dwie drużyny. Jeden zespół szedł prawą stroną szosy, a drugi lewą.
Zbieraliśmy każdy śmieć napotkany na drodze. W sumie uzbieraliśmy 8 worków. Doszliśmy do miejscowości Klin. Czekaliśmy na inne ekipy. Gdy już wszyscy zebraliśmy się w wyznaczonym wcześniej miejscu, Pan Sławomir Rutkowski zaprowadził nas do Zakładu Przemysłu Drzewnego w Klinie. Właściciel zakładu opowiadał o drzewach i pokazywał pomieszczenia, w których się pracuje. Pokazał nam także, jak możemy dowiedzieć się ile dane drzewo ma lat. Po lekcji o drzewach pojechaliśmy autokarem do szkoły.
Na szkolnym boisku czekało na nas ognisko i kiełbaski. Każdy najadł się, a na koniec wszyscy dostali słodkiego batona „Grześka”. Wcześniej każdy uczeń otrzymał sadzonkę jakiegoś drzewa, które mógł posadzić na swoim podwórku. Potem wszyscy wrócili do swoich domów. Ciekawa lekcja i słodkie zakończenie – podobał mi się ten dzień. Cieszę się, że uczestniczyłam w tym wydarzeniu.

Natalia Piotrak kl.VI

Comments are closed.