NASZE PROJEKTY

Czterodniowa wycieczka

10 czerwca uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli i rodziców wyruszyli na 4 dniową wycieczkę, przemierzając 4 województwa (mazowieckie, łódzkie, śląskie i małopolskie). Zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty w Częstochowie. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali przewodnika, który oprowadził ich po Klasztorze na Jasnej Górze. Około 21.00 uczniowie dotarli do Murzasichle, małej miejscowości, gdzie znajdowało się miejsce noclegu – pensjonat Giewont.
W środę, uczniowie już z samego rana zachwycili się pięknymi górskimi widokami za oknem, jednak nie poprzestali na tym i wyruszyli w długą i wyczerpującą wędrówkę nad Morskie Oko. Po drodze Pan przewodnik opowiedział dzieciom wiele ciekawostek o Tatrzańskim Parku Narodowym, zwierzętach w nim mieszkających i niebezpieczeństwach, czyhających pośród skał i rwących potoków. Kolejnym punktem zwiedzania była zimowa stolica Polski, czyli słynne Zakopane. Tam uczniowie mieli możliwość pospacerować po Krupówkach, zobaczyli skocznie narciarskie, na których odbywają się zawody Pucharu Świata o Kryształowa Kulę. Uczestnikom wycieczki nie trzeba było tłumaczyć, kim są Adam Małysz i Kamil Stoch. Wszyscy bardzo dobrze znają sylwetki polskich skoczków narciarskich. Następnie uczniowie wjechali kolejką na Gubałówkę, aby stamtąd podziwiać panoramę Zakopanego i dzięki bezchmurnej pogodzie dostrzec krzyż na Giewoncie. Po powrocie do pensjonatu uczniowie regenerowali siły w niewielkim basenie.
Trzeciego dnia uczniowie przejechali na Słowację, aby tam zwiedzić Jaskinię Bielańską z największą w Tatrach różnicą wzniesień. Ogromne wrażenie wywarły na uczniach stalaktyty i stalagmity, które swym kształtem przypominały krasnoludki, Świętego Mikołaja, syreny i Matkę Bożą. Po powrocie do Murzasichle, w związku z atmosferą, która panowała wśród dzieci po wczorajszym meczu otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej uczniowie rozegrali własne mistrzostwa pod hasłem „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Odbyły się mecze w piłkę nożną i siatkową oraz klasowy konkurs piosenki letniej. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a na zakończenie naszego pobytu w „Giewoncie” pracownicy pensjonatu urządzili nam grilla.
Piątkowy poranek upłynął wszystkim na pakowaniu walizek i wyruszeniu w drogę powrotną. Ostatnim przystankiem w podróży była dawna stolica polski – Kraków. Pani przewodnik oprowadziła uczestników po Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Następnie uczniowie zwiedzali Wzgórze Wawelskie, odwiedzili Groby Królewskie, a pod Dzwonem Zygmunta wypowiedzieli życzenia. Na koniec dzieci przeszły pod Kościół Mariacki, aby wysłuchać hejnału, który rozbrzmiewa z wieży co godzinę. Około godziny 15.30 wszyscy wyruszyli w drogę powrotną. Oczywiście trzeba było jeszcze odwiedzić Mc Donalda, bo jak to powiedziały dzieci – wycieczka bez wizyty w mc Donaldzie się nie uda. Wszyscy szczęśliwi i pełni wrażeń dotarli do Drążdżewa, gdzie na swe pociechy czekali już stęsknieni i ciekawi wrażeń rodzice.

Comments are closed.