NASZE PROJEKTY

Spotkanie z policjantem

24 września do naszej szkoły przybył zaproszony gość – policjant z Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim, Pan Dariusz Matulewicz. Spotkanie odbywało się w trzech grupach: I – klasy I – III, II – Klasy IV – VI i III – dzieci z trzech oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem oraz na jaki numer telefonu należy zadzwonić w niebezpiecznych sytuacjach. Pan policjant opowiadał o swojej pracy, przypominał o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Uwieńczeniem spotkania z policjantem była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stanął przed szkołą. Chętne i odważne dzieci miały okazję usiąść na chwilę w radiowozie i dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Spotkanie to z pewnością będzie miało wpływ na poprawę bezpieczeństwa dzieci na drogach i w szkole oraz na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenia jego pracy dla społeczeństwa. Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi uczniami.

Comments are closed.