NASZE PROJEKTY

Pasowanie na ucznia

Święto Pierwszaków
1 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Publicznej Szkole Podstawowej w Drążdżewie. Właśnie tego dnia swoje święto obchodzili pierwszoklasiści. Uczniowie wszystkich klas ubrani w strój galowy, dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor szkoły powitała gorąco rodziców, nauczycieli uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której „oddała głos”. Pierwszaki mogły zaprezentować swoje umiejętności aktorskie recytując wiersze i śpiewając piosenki. Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani dyrektor, dotykając olbrzymią kredką – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Potem udali się do swojej na słodki poczęstunek, który przygotowali dla swoich pociech rodzice.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Comments are closed.