NASZE PROJEKTY

Wycieczka do Łomży

Wycieczka do Ostrołęki i Łomży

W poniedziałek 6 października 2014 r uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Drążdżewie wyruszyli wraz z opiekunami na wycieczkę do Ostrołęki i Łomży.

Najpierw odkryliśmy świat Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Przed spektaklem obejrzeliśmy zgromadzone w wieży widokowej i w kawiarni teatralnej rekwizyty, afisze teatralne i stare, będące już na zasłużonej „aktorskiej emeryturze” lalki, marionetki, hawajki, pacynki.
Weszliśmy na wieżę widokową teatru, z której można podziwiać piękne widoki łomżyńskiej ziemi.
W oczekiwaniu na spektakl zwiedziliśmy pracownię plastyczną, gdzie poznaliśmy tajniki powstawania rekwizytów teatralnych. Pani Dorota Prusaczyk opowiedziała nam o etapach tworzenia kostiumów, lalek i scenografii. Zapoznała z narzędziami pracy. Pokazała szkice i projekty scenografii.
Z zaciekawieniem obejrzeliśmy spektakl: „Chłopiec i szczęście” opowiadający historię biednego chłopca, który dzięki splotowi sprzyjających okoliczności trafił na królewski dwór przekonując się, że szczęście może przyjść w każdej chwili. Historia ta ma w sobie rodzaj przekory w sposobie postrzegania czym jest dobro. Spektakl utrzymany w jest konwencji teatru w teatrze, wykorzystuje zarówno plan lalkowy jak i aktorski.
Cóż to byłaby wycieczka bez McDonalda, dlatego też po pobycie w teatrze udaliśmy się do McDonald’s, gdzie zjedliśmy posiłek .
Następnie wyruszyliśmy się do Ostrołęki, gdzie w salonie zabaw „Urwis” czekało na nas wiele atrakcji. Dzieci z radością pokonywały tory przeszkód, bawiły się w suchym basenie z piłeczkami, zjeżdżały ze zjeżdżalni oraz jeździły samochodami i rowerkami. Miały okazję grać w bilard i w piłkarzyki. Ciekawą atrakcją okazało się malowanie twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra X – Box Kinect składająca się z mini gier, w których gracz wykonuje czynności rękami, nogami oraz całym ciałem.
Wycieczka była bardzo udana, tym bardziej, że dopisywała nam pogoda. Pełni doznań i wrażeń wróciliśmy do Drążdżewa.

Comments are closed.