NASZE PROJEKTY

Ukryte talenty w Drążdżewie

Przedszkolaki – „Słoneczka” z Drążdżewa zostały obdarowane przez jednego z tatusiów wspaniałym pojazdem i to nie byle jakim, bo bardzo podobnym do prawdziwego.
Traktor – bo o nim właśnie mowa został wykonany z kartonu przez p. Grzegorza Sieraka. Jak nam powiedział autor wspaniałego pojazdu zbiórka kartonów i wykonanie zajęło około jednego miesiąca. Ciągnik może pomieścić 6 osób, trzy z przodu i trzy z tyłu. Radość była wielka i do dzisiejszego dnia zabawka ta ma największe powodzenie, a pierwszego dnia ustawiała się kolejka, bo każdy chciał zasiąść za kierownicą.
Aby go upodobnić do prawdziwego nowoczesnego sprzętu rolniczego postanowiliśmy go pomalować farbami. Ileż było frajdy przy tej pracy. Wszyscy chcieli mieć swój udział, a przy tym ćwiczyliśmy motorykę małą oraz pomysłowość. W efekcie został pomalowany nie tylko traktor, ale też bluzki, ręce włosy a nawet nosy, ale co to znaczy w porównaniu z fajną zabawą. Mamy nadzieję, że będzie nam długo służył, a panu Grzegorzowi dziękujemy za dostarczenie tak wielu wrażeń.
Widzimy, że fajne zabawki to niekoniecznie te zakupione za duże pieniądze w sklepie, które szybko się nudzą i odchodzą w kąt. Ta wykonana razem z tatą czy mamą z materiałów już niepotrzebnych to dopiero coś.
Czasu spędzonego z dzieckiem przy wspólnej zabawie nie zastąpi nawet najdroższa zabawka.

Wychowawczyni Alicja Mizerek

Comments are closed.