NASZE PROJEKTY

Ekologiczna zagroda

Ekologiczna zagroda
„Słoneczka” z Drążdżewa wzięły udział w konkursie organizowanym przez Urząd Gminy w Krasnosielcu na ekologiczną zagrodę. Dzieci wspólnie z paniami Alicją i Justyną oraz mamą panią Agnieszką Płuciennik wykonały wspaniałą pracę.
Był domek, obora, kącik wypoczynkowy, oczko wodne, płotek, pasieka, no i oczywiście gospodarz i zwierzęta – psy, konie, krowy, świnka, owieczka, kot, kury, pszczoły. Pomysł rodził pomysł. Wykorzystaliśmy plastikowe korki, rolki od papieru toaletowego, pudełka po kremie, skórki cytryn, pudełka od jogurtu, patyczki po lodach i wiele, wiele innych. Zagrodę można oglądać naszej sali. Każdy przedszkolak za udział w konkursie otrzymał latawiec i krążek do zabawy.

Wychowawczyni Alicja Mizerek

Swój udział w konkursie opisują też „Truskawki”.

Nasze przygotowania trwały cały tydzień, na początku zrobiliśmy owce, koty i psy z rurek, potem powstały kury z kratek po jajka.
W środę wspólnie z panią Bożenką Warych zrobiliśmy pszczółki, budę dla psa, kurnik, stodołę i dwa drzewa. Stworzyliśmy też krowy, świnkę, ule i wiatrak. Pani Bożenka pomogła nam tez zrobić płot, staw, kaczki, drzewa. Dzieci chętnie tworzyły zwierzątka, ochoczo wyklejały owce, malowały psy, koty. Nasza ekologiczna farma to praca wszystkich dzieci pod kierunkiem pani Bożeny Warych. Za pomoc serdecznie dziękuję w swoim i dzieci imieniu.

Wych. Magdalena Zuzelska

Comments are closed.