NASZE PROJEKTY

Święto Pluszowego Misia

25 listopada nasze przedszkolaki obchodziły Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji w każdej grupie odbyły się wyjątkowe zajęcia…

…w „Maluchach”…

„Słoneczka” z Drążdżewa obchodziły 25 listopada „Święto Pluszowego Misia”. Każde dziecko przyniosło tego dnia swojego pluszaka, który otrzymał medal za to, że przez tyle lat jest jego przyjacielem i najlepszą przytulanką. Potem była wspaniała zabawa – pociąg, konkursy, malowanie misia oraz zajadanie miodku – jak na misia przystało. Był to bardzo miły i słodki dzień.

Wychowawczyni Alicja Mizerek

…w „Średniakach”…

We wtorek 25 listopada 2014 r. w grupie „Motylki” odbyło się Święto Pluszowego Misia. Na tę okazję pani Bożena Kołakowska zaprosiła szkolnego Bibliotekarza. Pan Michał Walasek przeczytał dzieciom opowiadanie: „Puchatkowe zaklęcie”. Dzieci poznały przygody Puchatka, dowiedziały się jak brzmi zagadkowe zaklęcie. Czy czarodziejskie zaklęcie – rymowanka sprawi, że Kubuś Puchatek zostanie Wielkim Puchownikiem i spełni życzenia przyjaciół ze Stumilowego Lasu? Tego nie można obiecać, ale pewne jest to, że ta sympatyczna książka pomoże maluchom aktywnie uczestniczyć w czytaniu! Zabawny refren ćwiczy pamięć, koncentrację uwagi i zachęca do uważnego śledzenia tekstu.
Na zakończenie dzieci kolorowały postacie różnych misiów: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Paddington i Misia Yogi.

… w „Starszakach”…

We wtorek 25 listopada do naszej sali zaprosiliśmy wesołe, duże, małe i najfajniejsze pluszaki z racji święta Pluszowego Misia. Każde dziecko zabrało ze sobą swojego ulubionego Misia. Były duże Misie, mniejsze i takie malutkie. Były też Pluszowe słonie, kotki, myszki. Poznaliśmy historię Pluszowego Misia, dzieci tańczyły ze swoimi zabawkami. Były konkursy, piosenki o misiach. Najszybciej miodek z talerzyka zjadł Krzyś Bakuła. Gratulujemy! Ten dzień należał do naszych Misiów. Był niezwykle milusiński…

Wych. Magda Zuzelska

Comments are closed.