NASZE PROJEKTY

Światłość nad Betlejem

„A nadzieja znów wstąpi w nas
Nieobecnych pojawią się cienie
Uwierzymy kolejny raz
W jeszcze jedno Boże Narodzenie…’’

Ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus, Syn Boży, Zbawiciel. Wielu na Niego czekało. Wielu o Nim nie słyszało, ale On przyszedł na świat w Betlejem, w mieście Dawidowym w Judei. I leżał w żłóbku na sianie, bo innego miejsca dla Niego nie było.

19 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbyły się „Jasełka” i spotkanie opłatkowe. Od rana w każdej klasie panował ruch i ożywienie, uczniowie nakrywali stoły i wraz z wychowawcami zasiadali do klasowej wigilii.
o godzinie 11.00 w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna: nauczyciele, pracownicy, uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, licznie przybyli rodzice oraz zaproszeni goście. Na początku p. Barbara Kluczek, dyrektor szkoły powitała obecnych i złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia:
„Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia…

Następnie uczniowie pod kierunkiem p. Jolanty Gacioch i p. Hanny Kęszczyk przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony świętom Bożego Narodzenia.

„…Dzieciątko Jezus, Twój widok w żłóbku betlejemskim oznacza koniec wyczekiwania i tęsknoty za Tobą oraz początek dzieła odkupienia. Radością wypełnia nas Twoja miłość, która kazała Ci opuścić niebo, aby nas uczynić dziećmi Bożymi. Przyszliśmy tu dzisiaj, aby pokłonić się Tobie, oddać Ci cześć, przybyliśmy jak pastuszkowie, wiedzeni głosem z nieba, aby wierszem i kolędą okazać Ci naszą wdzięczność za to, że kolejny raz zszedłeś do nas z nieba, że po raz kolejny narodziłeś się w naszych sercach.”

Słowa skierowane przez narratorów i śpiew kolęd wywołały atmosferę zadumy jak i radość ze zbliżających się świąt. Dziewczęta z klasy czwartej, trzeciej i drugiej zatańczyły – Taniec Anioła.
W wykonaniu dziewcząt klas starszych wysłuchaliśmy pięknych kolęd i pastorałek. Część artystyczną zakończyliśmy kręgiem miłości i pojednania.
Przekazując sobie znak pokoju dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.
„Niech zamilkną swary, zawiści, ludzkie złości. Noc święta wigilijna. Dzielmy się – Chlebem Miłości”.

Spotkanie opłatkowe połączone było z kiermaszem ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów w ramach konkursu ogłoszonego przez Radę Rodziców. Każdy za wykonanie ozdoby otrzymał dyplom i „śnieżną kulę”.

Na koniec odwiedził nas Mikołaj z prezentami, każdy uczeń w tym dniu otrzymał upominek. Tak obdarowani, pełni świątecznych emocji udaliśmy się do domów. Spotkamy się dopiero w Nowym 2015 Roku.

Jolanta Gacioch

Comments are closed.