NASZE PROJEKTY

Kolędnicy Caritas z odwiedzinami u samotnych

W Święto Trzech Króli o godzinie 12.00 wyruszyliśmy dziewięcio-osobową grupą wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas i Parafialnego Zespołu Caritas w Drążdżewie, do osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych z parafii, z odwiedzinami jako Kolędnicy. Pierwszą samotną osobą naszych „odwiedzin” była p. Teresa, która czekała i z radością nas witała.

Podczas przedstawianego programu przez kolędników o tematyce bożonarodzeniowej nasza sympatyczna Starsza Pani wspólnie z nami śpiewała kolędy i modliła się.

No i chwila na rozmowę o samopoczuciu i zdrowiu oraz zjedzenie smacznego cukiereczka. Była radość, uściski i powtarzane słowa „Jak się cieszę, że i w tym roku mnie odwiedziliście, etc…”. To było bardzo piękne i budujące spotkanie. Wyruszamy dalej, do Pani Stanisławy. Pukamy i pytamy, czy możemy odwiedzić? „Ależ tak” – odpowiada uradowana Pani Stanisława.

Podobnie jak i u innych osób samotnych i w rodzinach z osobą niepełnosprawną, spotkaliśmy się z życzliwością i wdzięcznością. Do wszystkich przyszliśmy z Ewangelią na ustach, by uradować ich serca, wysłuchać o chorobie i cierpieniu, z czym borykają się na co dzień.

Kolędujemy od wielu lat i to już jest wpisane w grafik naszych działań w szkole i parafii.

Nasi przyjaciele – Samotni,  oni również nas „wpisali” w grafik swojego życia i nie może być inaczej. Jest wzajemne oczekiwanie na to niecodzienne spotkanie.

Kolędujemy bezinteresownie, bez przyjmowania datków, rozdajemy uśmiech i dobre serce oraz symboliczne upominki.

Kolędnikami byli: Zuzanna Pliszka, Sebastian Jędrzejewski, Adrian Goździewski, Julia Pochoda, Patrycja Fąk, Paulina Fąk, Aleksandra Bastek, p. Małgorzata Murach

Maria Cieszewska – opiekun SKC i PZC

Comments are closed.