NASZE PROJEKTY

Wręczenie nagród za udział w konkursach ekologicznych

W dniu 15 stycznia 2015 r. w GOK-u w Krasnosielcu odbyło się podsumowanie konkursów ekologicznych zorganizowanych przez Gminę Krasnosielc. Dla uczniów klas I – VI przeprowadzono, m.in. konkurs pn. „Wszystkie dzieci segregują śmieci”. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować w całości lub w części z odpadów folder reklamowy nawiązujący do idei segregacji odpadów oraz ponownego ich wykorzystania. Celem konkursu było m.in. promowanie działań recyklingowych, wzbudzanie wrażliwości ekologicznej i twórczej inspiracji, pogłębianie wiadomości na temat zagospodarowania odpadów i ich wykorzystania oraz kształtowanie zdrowych nawyków już od najmłodszych lat.

W tym konkursie uczniowie Publiczne Szkoły Podstawowej w Drążdżewie zajęli:

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Klaudia Bednarczyk kl. II
III miejsce – Adam Ślaski kl. II

Oraz wyróżnienia:
Kacper Czarnecki – kl. III
Natalia Wyszyńska – kl. III

W kategorii klas IV-VI:
I miejsce: Dorota Kęszczyk- kl. IV
III miejsce: Aleksandra Zega- kl. VI

Oraz wyróżnienia:
Marcin Wylot – kl. V
Karolina Mrozek – kl. V
Zuzanna Pliszka – kl. VI
Gabriela Wróblewska – kl. VI
Paulina Goździewska – kl. IV

W ramach programu pn. „Okaż kulturę i szanuj naturę” przeprowadzony był konkurs pn. „Eko fashion” adresowany do wszystkich rodzin z gminy Krasnosielc, które promują ekologiczny styl życia. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i przedstawienie ekologicznego stroju z surowców wtórnych.

W konkursie tym z naszej szkoły

I miejsce – Płuciennik Oliwia z kl. IV.

Laureatom oraz wyróżnionym uczestnikom konkursów Wójt Gminy Krasnosielc wręczył niezwykle atrakcyjne nagrody – telewizor, namioty, bezprzewodowe klawiatury oraz myszy, słuchawki, głośniki, aparaty i upominki.
Szkoła również otrzymała różne ciekawe programy multimedialne m.in. lekcjoteka przyroda, ekologiczny PROGRAM edukacyjny, pomoce do obserwacji obiegu wody w przyrodzie oraz roślin i zwierząt, a także multimedialny układ słoneczny.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy fundatorom nagród.

Comments are closed.