NASZE PROJEKTY

Nasze sukcesy

Nazywam się Sebastian Jędrzejewski, jestem uczniem klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Edwarda Rolskiego w Drążdżewie. W tym roku szkolnym 5 listopada 2014 roku przystąpiłem do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Wiedzę zdobywałem poprzez czytanie książek historycznych.
Pierwszy etap szkolny „przeszedłem” bez żadnych problemów, drugi etap konkursu odbył się 10 grudnia 2014 roku w Ostrołęce. Wiedziałem, że zakwalifikowanie się do kolejnego etapu nie będzie łatwe, dlatego uczyłem się jeszcze więcej.
Etap rejonowy w Ostrołęce był bardzo trudny i po jego zakończeniu nie byłem pewien czy zakwalifikuję się do etapu wojewódzkiego w Warszawie. Kiedy otrzymałem wyniki i okazało się, że ,,przeszedłem” do etapu wojewódzkiego cieszyłem się nie tylko ja, ale i moi rodzice. Okazało się, że zdobyłem 93%, byłem pierwszy w powiecie, a dziesiąty w województwie.
Po konkursie byłem dumny, bo myślę, że każdy z nas marzy, aby pomyślnie „przejść” kolejne etapy nie tylko konkursu, ale i życia. Nie jest to łatwe, wszystko wymaga czasu, systematycznej pracy i poświęcenia. Mnie się udało, poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu uzbrojenia, umundurowania, budownictwa obronnego i symboliki wojskowej, a także posługiwania się mapą i szkicem graficznym.
Mój historyczny sukces zawdzięczam w równej mierze sobie i rodzicom, szczególnie mojej mamie, która przymykała oko na moją pomoc w domu. Jak byłem zmęczony po całym dniu w szkole pozwoliła odpocząć i potem wziąć się za lekcje. Chciałbym podziękować pani od historii, Anieli Szewczak, która motywowała mnie i przygotowywała do konkursu.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Comments are closed.