NASZE PROJEKTY

Zabawy z kotem

Święto Kota w Drążdżewie

18 lutego to dzień, który długo zostanie w naszej pamięci. Wiedzieliśmy, że przyjdą do nas goście, ale nie wiedzieliśmy dokładnie kto do nas zawita (ostatnio był słoń). Pomysłów było dużo: może dinozaur, może miś a może myszka.
Okazało się, że do naszej szkoły zapukały dwa czarne koty wraz z paniami z publicznych bibliotek: z drążdżewskiej i krasnosielckiej, a także z panią Anią Kruk – radną gminy Krasnosielc.
Ileż było radości z tego spotkania. Każdy mógł je pogłaskać, dotknąć, pociągnąć za ogon czy wąsy. Kiedy koty się już zadomowiły usiedliśmy wszyscy na dywanie, a pani Ania Kruk przeczytała bajkę o kotach. Wszystkie dzieci słuchały bardzo uważnie. Nie skończyło się tylko na czytaniu. Przy wesołej muzyce przedszkolaki tańczyły i gimnastykowały się. Były kocie spacery, polowanie na myszy, koci grzbiet, zasypianie, przeciąganie się i zawijanie się w kulkę. Następnie dzieci opowiadały o swoich kotach, jak wyglądają, jak mają na imię, czy są zdrowe, jak trzeba je karmić. Jedna z pań odczytała wiersz „Chory kotek”, a potem zaczęła się świetna zabawa. Każdy mógł wcielić się w rolę lekarza zakładając biały fartuch i używając stetoskopu. Pacjentami były oczywiście nasze czarne koty. Dzieci sprawdzały jak bije im serce, czy mają zdrowe płuca, zaglądały do gardła, do uszu… Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki i każdy mógł pomalować swojego kota. Powstawały bardzo, bardzo kolorowe zwierzaki. Pożegnaliśmy naszych miłych gości i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie. Ciekawe, jaka postać odwiedzi nas tym razem. Jesteśmy wdzięczni paniom z bibliotek i p. Ani Kruk za przygotowanie tak wspaniałych zajęć.

Alicja Mizerek

Goście odwiedzili wszystkie oddziały przedszkolne i pierwszoklasistów.

Starszaki także uważnie wysłuchały opowiadań i wierszy o kotach. Chętnie z nimi tańczyły, opowiadały o swoich kotach, a na koniec wcieliły się w rolę pana doktora i badały przybyłe zwierzaki. Na zakończenie dzieci wykonały piękne rysunki różnych kotów.

Magda Zuzelska

Comments are closed.