NASZE PROJEKTY

Zapusty w szkole w Drążdżewie

Z inicjatywy Rady Rodziców w naszej szkole zorganizowano Zapusty. Uroczystość odbyła się we wtorek 17 lutego 2015r. o godz.19:00 na sali gimnastycznej. Wzięli w niej udział rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi. W takiej chwili nie mogło zabraknąć także dziadków.
Humory dopisywały, zwłaszcza że stoły uginały się od pysznych, słodkich smakołyków, faworków, róż karnawałowych, cukierków, pączków.
Na początku, p. dyrektor powitała zebranych i zaprosiła do wspólnego świętowania tradycyjnych „Ostatków”, potem obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny przygotowany przez p. Hannę Kęszczyk i p. Anielę Szewczak w wykonaniu naszych uczniów p.t. „Zapusty u gospodarza”. Oj, działo się! Mogliśmy zaobserwować barwny korowód przebierańców. Były zabawne przyśpiewki i tańce. Publiczność zgromadzona na sali nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.
Po przedstawieniu odbyła się dyskoteka karnawałowa. Do tańca wszystkich zgromadzonych porywały skoczne i żywe melodie. Zabawa była udana. Muzyka płynąca z głośników inspirowała nas do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc z radości. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie.
Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Tegoroczny karnawał przeszedł do historii. Przed nami Wielki Post, czas pokory, zadumy i refleksji.

Comments are closed.