NASZE PROJEKTY

A u „Słoneczek” WIOSNA…

25 marca to dzień pełen wrażeń dla dzieci z grupy „Słoneczka”. Najpierw z samego rana odwiedziła nas jedna z mam – p. Agnieszka Płuciennik, która pomogła dzieciom wykonać palmy wielkanocne. Dzieci zabiorą je ze sobą do kościoła w Niedzielę Palmową. Palmy zostały wykonane z papierowych kwiatków oraz słomek. Następnie do sali przedszkolnej przybył niespodziewany gość – była to marzanna. Wszystkie dzieci chętnie zabrały się do pracy, aby przystroić marzannę i wyruszyć z nią na spacer, aby pożegnać zimę, a powitać wiosnę. Na zewnątrz „Słoneczka” spotkały dzieci ze starszych grup i wspólnie wyruszyły w poszukiwaniu wiosny. Dzieci maszerowały po ulicach Drążdżewa wołając: „Zimo precz!”, „Wiosno, czekamy!”. Po czym zebrały się na boisku szkolnym, aby spalić marzannę. Ten obrzęd ma sprawić, aby zima już odeszła, a przyszła wiosna. Z pewnością marzenie się spełniło, a jego najlepszym tego dowodem była słoneczna i już wiosenna pogoda.
Po powrocie do sali „Słoneczka” z pomocą pani wychowawczyni, Alicji Mizerek przygotowały kiermasz wielkanocny. Do tego przedsięwzięcia dzieci przygotowywały się przez dłuższy czas wykonując różnorodne ozdoby: zajączki, kurczaki, pisanki i palmy wielkanocne. Kiermasz będzie trwał przez kilka dni, a rodzice będą mogli zakupić ozdoby wykonane przez dzieci. Działalność ta ma na celu nauczenie dzieci samodzielności i samorządności.
Ten piękny, wiosenny dzień był dla dzieci dniem przepełnionym różnorodnymi doświadczeniami i miłymi chwilami w przedszkolu.

Justyna Rupińska

Comments are closed.