NASZE PROJEKTY

Konkurs czytelniczy

Finał VII Gminnego Konkursu Czytelniczego: „To warto przeczytać”

W środę 13 maja 2015 r w Krasnosielcu odbył się finał VII Gminnego Konkursu Czytelniczego: „To warto przeczytać”. Z naszej szkoły na konkurs złożyło prace dziesięcioro uczniów z klas IV – VI. Prace konkursowe były w formie listu zachęcającego do przeczytania książki, ozdabiane rysunkami.
List jest gatunkiem literatury stosowanej, wiadomością wysyłaną przez jedną osobę (nadawcę) do drugiej (adresata). Sztuka pisania listów (zgodnie z panującymi obyczajami) to epistolografia. Tradycyjny list to wiadomość zapisana na kartce papieru i zapieczętowana lub wysłana do adresata w kopercie.
Do finału konkursu z naszej szkoły zakwalifikowało się 5 uczennic. Daria Kruk, z klasy VI zajęła I miejsce w konkursie. Daria zaprezentowała swój własny wiersz, zachęciła do czytania książek oraz wykonała kolorową ilustrację do listu.
Uczennice – Dorota Kęszczyk, Oliwia Płuciennik, Karolina Mrozek zajęły wspólnie II miejsce. Oliwia z kl IV, zachęciła w swym liście do przeczytania opowiadania: „Dzień i noc czarownicy’’. Wykonała ilustrację do tego opowiadania. Dorota, zachęciła do przeczytania przygód „Martynki” i przedstawiła ilustracje do tej książki. Karolina, z kl V w swym liście zwróciła uwagę na książkę Łukasza Wierzbickiego: „Dziadek i niedźwiadek”.
Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła również Aleksandra Zega, uczennica klasy VI, która to napisała list zachęcając do przeczytania przygód Ani z Zielonego Wzgórza.
Gratulujemy finalistom konkursu.

Comments are closed.