NASZE PROJEKTY

III etap konkursu historycznego – Sebastian laureatem

Po trudnym etapie szkolnym i rejonowym w Ostrołęce przystąpiłem do etapu wojewódzkiego (trzeciego) Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. Finał odbył się 16 kwietnia 2015 roku w Warszawie.
Na konkurs pojechałem z panią od historii i z moją mamą. Sala, na której odbył się konkurs była ogromna. Wszystkich uczestników konkursu było bardzo dużo, bo aż 137 z województwa mazowieckiego (byli to moi rówieśnicy z Warszawy, Płocka, Radomia, Ostrołęki, Ciechanowa itd). Komisja, która sprawdzała testy była bardzo liczna. Przewodniczący komisji oznajmił, że po uzyskaniu 60% testu zostaje się finalistą, a laureatem po uzyskaniu aż 80%. Nie byłem pewien czy uda mi się osiągnąć wymarzony tytuł laureata. Mimo, że byłem zdenerwowany podszedłem do konkursu bardzo spokojnie. Pisać zaczęliśmy o 11:00. Cały test nie był łatwy. Niektóre pytania były trudne, a niektóre nawet bardzo szczegółowe, wiele z nich trzeba było czytać wielokrotnie. Skończyłem pisać o godzinie 12:30 (pół godziny przed końcem), pracę oddałem dopiero po sprawdzeniu wszystkich odpowiedzi. Wyszedłem z przekonaniem, że napisałem na miarę swoich możliwości, pozostało czekać na wyniki.
O uzyskaniu tytułu laureata dowiedziałem się tydzień później na przerwie szkolnej, okazało się, że uzyskałem aż 84%. Ciężko opisać co czułem, ale byłem bardzo szczęśliwy i dumny z siebie. Do konkursu przygotowywałem się wraz z moją nauczycielką historii, panią Anielą Szewczak, ale żeby osiągnąć taki wynik, to przede wszystkim praca, praca i jeszcze raz praca.
Jestem zadowolony z osiągnięcia sukcesu i spokojny, że już nie będę musiał przygotowywać się do testów z historii.
Po ciężkiej pracy udało mi się zostać laureatem. Bardzo dziękuję moim rodzicom, myślę, że bez ich pomocy nie „zaszedłbym” tak wysoko.

100_1193
Sebastian Jędrzejewski

Comments are closed.