NASZE PROJEKTY

Wycieczka do Trójmiasta

Sprawozdanie z wycieczki

W środę 10 czerwca 2015 r grupa 52 uczniów PSP w Drążdżewie wyruszyła na trzydniową wycieczkę autokarową do Trójmiasta. Opiekę sprawowały nasze panie nauczycielki z panią dyrektor na czele. Uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły. Wszystkim od początku dopisywały humory i słoneczna pogoda. Po kilku godzinach dotarliśmy do Malborka, dawnej stolicy Zakonu Krzyżackiego. Zasłuchani w opowieści przewodnika o samym zamku, o wydarzeniach i ludziach sprzed wieków przenieśliśmy się oczami wyobraźni w tamte ciekawe, ale niebezpieczne czasy. Przed zachodem słońca dotarliśmy do miejscowości Junoszyno, gdzie w ośrodku wypoczynkowym „Sawa” mieliśmy zakwaterowanie i wyżywienie. Po kolacji zdążyliśmy jeszcze pospacerować nadmorską plażą, ponieważ od brzegu Bałtyku dzieliło nas zaledwie 800 metrów.
Czwartek upłynął nam na zwiedzaniu niektórych zabytków Gdańska. Z przewodnikiem chodziliśmy po starówce. Byliśmy w katedrze i weszliśmy na wieżę. Zrobiliśmy obowiązkowe zdjęcie przy fontannie Neptuna i wysłuchaliśmy opowieści o innych ciekawych zabytkach Gdańska. Następnie przemieściliśmy się do oliwskiego ogrodu zoologicznego, a stamtąd do Sopotu na sławne molo. Spacer „suchą nogą” w głąb morza robi wielkie wrażenie. Po powrocie do miejsca zakwaterowania ponownie wybraliśmy się na spacer na plażę. Tym razem mieliśmy okazję podziwiać zachód słońca – niby taki sam wszędzie, a jednak inny… Ostatnim czwartkowym punktem było ognisko.
Dzień pełen wrażeń upłynął nadzwyczaj szybko. Każdy na pewno znalazł coś dla siebie. ale zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów. Wrażeń z wycieczki wystarczy na długie godziny rodzinnych, szkolnych i koleżeńskich rozmów.

Daria Kruk kl. VI

Comments are closed.