NASZE PROJEKTY

Zajęcia profilaktyczne

Warsztaty profilaktyczne „Dopalacze”

23 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią psycholog. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV, V i VI. Tematem był problem dopalaczy. Każda z klas miała oddzielne spotkanie.
O godz. 12.00, wszyscy z naszej klasy weszli do sali i miło przywitali się z panią. Zapoznaliśmy się i dowiedzieliśmy się, że pani ma na imię Sylwia. Przyjechała do nas z Warszawy, a reprezentuje Polskie Centrum Profilaktyki w Krakowie. Pani Sylwia pracowała w placówce, w której przebywają chłopcy z powodu nadużywania dopalaczy i różnych środków odurzających. Opowiedziała nam, na czym polega terapia. Sami robią sobie posiłki, sprzątają cały budynek, a z rodziną spotykają się tylko raz w roku.
Potem pisaliśmy na kartkach, co nam kojarzy się z dopalaczami, jak organizm reaguje na te środki. Każdy z dwuosobowej grupy powiedział co napisał, a pani Sylwia pochwaliła nas wszystkich. Mówiła, że po zażyciu tych środków można umrzeć nawet w ciągu kilku sekund. Te dwie godziny minęły nam bardzo szybko.
Nie spodziewałam się, że takie spotkanie może mnie zainteresować. Pani psycholog uświadomiła nam, jak złe są dopalacze. Mam nadzieję, że takich spotkań będzie więcej, a problem z dopalaczami nigdy nie będzie dotyczył nikogo z nas.

Natalia Bastek
Kl VI

Comments are closed.