NASZE PROJEKTY

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W poniedziałek 7 grudnia 2015 r nasza szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uroczystość przygotowała opiekunka i koordynatorka Szkolnego Koła Caritas pani Maria Cieszewska, przy współpracy młodszych i starszych wolontariuszy z koła Caritas.
Na początek głos zabrała pani dyrektor Barbara Kluczek zwracając szczególną uwagę na istotę wolontariatu i pomocy drugiemu człowiekowi.
Następnie opiekunka SKC, podkreśliła znaczenie wolontariatu chrześcijańskiego, jego istotę i znaczenie słowa: „Caritas”.
Następnie przybliżyła dzieciom prawdziwą postać św. Mikołaja – biskupa z Miry, omówiła jego atrybuty i zaakcentowała jego wielką dobroć jaką szerzył wśród sierot, ponieważ sam we wczesnym dzieciństwie został sierotą.
Podczas spotkania obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą działalności Szkolnego Koła „Caritas”. Prezentację przedstawili uczniowie z naszej szkoły, członkowie Szkolnego Koła Caritas – Natalia Bastek, Julia Parzuchowska i Klaudia Bednarczyk oraz rodzice, członkowie Parafialnego Zespołu Caritas – pani Magdalena Romanowska i pani Aleksandra Parzuchowska.
Wysłuchaliśmy także piosenek z konkursu o św. Ricie, który odbył się w Łomży 21 listopada 2015 r podczas uroczystości Dnia Wolontariusza i Osób Niepełnosprawnych w Łomży.
Tematem spotkania była także akcja „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia podobnie jak w ubiegłym roku SKC prowadzi akcję „Dzieci Dzieciom”, polegającą na tym, iż dzieci z naszej szkoły wraz ze swymi rodzicami przygotowują paczki świąteczne dla potrzebujących dzieci z terenu naszej parafii. Dzieci przynoszą słodycze, aby podzielić się z osobami potrzebującymi. Pomoc jest anonimowa. Nie chodzi tu o to, kto, ile i co da, ale istotny jest sam wymiar chęci i pomocy innym.
Na zakończenie uroczystości pani Maria złożyła wszystkim dzieciom i ich rodzinom oraz personelowi szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Michał Walasek

Comments are closed.