NASZE PROJEKTY

Dzieciństwo bez próchnicy

W czwartek 10 grudnia 2015 przedszkolaki z Drążdżewa z grup „Słoneczka” i „Smerfy” uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Spotkanie rozpoczęło się obejrzeniem filmu o zajączku, który właściwie mył zęby w odpowiednich porach dnia. Następnie pani stomatolog przeprowadziła z dziećmi krótką pogadankę na temat właściwego mycia zębów. Dzieci przypomniały sobie, że wszystkie zęby należy myć dokładnie rano i wieczorem ruchami okrężnymi. Dzieci w ramach aktywnego uczestnictwa w zajęciach otrzymały szczoteczkę, pastę do mycia zębów oraz notes, w którym będą mogły zaznaczać sobie mycie zębów każdego dnia. Była to ciekawa lekcja, którą dzieci na pewno zastosują w codziennym dbaniu o swoje zęby.

„Dzieciństwo bez próchnicy” to największy ogólnopolski program profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla małych dzieci. Realizatorem programu jest Uniwersytet Medyczny w Warszawie. Skierowany jest do placówek, które prowadzą edukację przedszkolną. Obejmuje edukację dzieci, rodziców i nauczycieli. Celem projektu jest poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 2-6 lat.
W ramach projektu szkoła otrzymała pakiety edukacyjne i pomoce dydaktycznych dla nauczycieli, maskotki i filmy edukacyjne, które pomogą prowadzić atrakcyjne i ciekawe zajęcia dla najmłodszych z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Nauczyciele dowiedzieli się jak prowadzić z dziećmi ciekawe zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach edukacyjnych i otrzymały materiały informacyjne, zestawy do higieny jamy ustnej, które w formie zabawy będą zachęcać je do dbania o czystość i zdrowie swoich zębów. Rodzice otrzymali przystępne i nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzieli się jak powinni dbać o zdrowie zębów swoich dzieci już od najmłodszych lat oraz jak skutecznie kształtować u dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe.
Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, a współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia.

Comments are closed.