NASZE PROJEKTY

Wycieczka w nagrodę

19 i 20 lutego 2016 roku Paweł Gozdek, Wojciech Heromiński i Klaudia Gładkowska pod opieką pani Bogusławy Dudek uczestniczyli w wycieczce na Podlasie. Był to wyjazd nagrodowy po VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ziemi Krasnosielckiej z powiatem makowskim w tle. Z naszej szkoły 4 osoby zostały laureatami tego konkursu.
Uczestnicy wycieczki pierwszego dnia podziwiali wraz z przewodnikiem zabytki Białegostoku. Ogromne wrażenie na wszystkich wywarł Pałac Branickich wraz z Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Niezwykle urokliwym miasteczkiem okazał się też Supraśl, który słynie z bogatej historii i niezwykłych właściwości mikroklimatycznych. Drugi dzień wyjazdu to zwiedzanie między innymi Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu. Dzieci miały okazję samodzielnie drukować książki i czerpać papier. Muzeum Ikon, Prawosławny Męski Monaster Zwiastowania NMP czy Pałac Bucholtzów pozwolił wszystkim zapoznać się z bogatą kulturą i religią tego regionu. Zwieńczeniem atrakcji wycieczki była sztuka „Szpak Fryderyk” obejrzana w Białostockim Teatrze Lalek.
W późnych godzinach wieczornych wszyscy zmęczeni, lecz szczęśliwi wrócili do domów. Składamy podziękowania organizatorom wyjazdu.

Comments are closed.