NASZE PROJEKTY

Konkurs czytelniczy kl II

Konkurs ze znajomości baśni H. Ch Andersena w klasie drugiej

W poniedziałek 14 kwietnia 2016 r w naszej szkole odbył się konkurs ze znajomości baśni Hansa Christiana Andersena. Uczestnikami byli uczniowie klasy drugiej.
Uczniowie przygotowując się do konkursu czytali baśnie Andersena: „Dziewczynka z zapałkami”, „Calineczka”, „Dzielny ołowiany żołnierzyk”. „Królowa Śniegu”, „Brzydkie kaczątko, „Nowe szaty cesarza”, „Księżniczka na ziarenku grochu” i inne.
Podczas wszystkich konkurencji – m.in.: rozwiązywanie zagadek, kojarzenie postaci z baśni oraz ilustracji, odgadywanie fragmentów z baśni – drugoklasiści z zapałem i zainteresowaniem wykonywali poszczególne zadania. Zwycięzcą konkursu została uczennica Alicja Sztych.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania i poszanowania książek, uświadomienie roli książki w życiu człowieka oraz uwrażliwienie na krzywdę innych.
Baśnie rozwijają wyobraźnię, dają poczucie bezpieczeństwa, wdrażają do przestrzegania zasad i norm społecznych. Ponadto uczą odróżniania dobra od zła i rozwijają u dzieci potrzebę stania się lepszym człowiekiem. Myślę, że cele konkursu zostały zrealizowane. Podczas tego spotkania dzieci świetnie się bawiły i zarazem pogłębiały wiedzę.

 

Comments are closed.