NASZE PROJEKTY

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

W czwartek 1 września 2016 r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017.

Uroczystość w Drążdżewie zainaugurowała Msza Św w kościele parafialnym, którą o godz.8:00 odprawił ksiądz proboszcz Leszek Kamiński. Uczniowie, nauczyciele i rodzice licznie uczestniczyli w Mszy Świętej.

Wszyscy uważnie wysłuchali kazania okolicznościowego ks. proboszcza, śpiewem i nadzieją powitali nowy rok szkolny. We Mszy Św. uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły. Na koniec nabożeństwa nastąpiło poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.

Potem wszyscy udali się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbyła się dalsza część inauguracji nowego roku szkolnego. Na początku odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor Barbara Kluczek, która powitała wszystkich obecnych: gości, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Przedstawiła kadrę pedagogiczną, przekazała informacje o najważniejszych zadaniach na nowy rok szkolny, zwróciła uwagę na bezpieczeństwo i życzyła wszystkim wzajemnego zrozumienia i udanej twórczej współpracy oraz wiele satysfakcji, odkryć i sukcesów w nowym roku szkolnym. Ponadto uczniom życzyła, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity. Rodzicom zadowolenia ze swoich dzieci i dobrej współpracy ze szkołą. Nauczycielom jak najmniej kłopotów i wielu powodów do satysfakcji.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Mamy nadzieje, że ten nowy rok szkolny dostarczy nam wielu pozytywnych wrażeń i przyczyni się do pogłębienia wiedzy oraz pozwoli wzrastać w mądrości.

 

Comments are closed.