NASZE PROJEKTY

Spektakl profilaktyczny: „Magiczna książeczka”

We wtorek 13 września 2016 r naszą szkołę odwiedził Teatr „Ssmyk” z Białegostoku. Obejrzeliśmy spektakl pt. „Magiczna książeczka”.

Artyści opowiedzieli nam historię dziewczynki o imieniu Ala, która uważała czytanie książek za stratę czasu. Główna bohaterka każdą wolną chwilę spędzała na grach komputerowych. Nie lubiła czytać. Pewnego razu otrzymała prezent od dziadka – starą księgę, ale schowała ją pod poduszką. Po pewnym czasie, jednak za sprawą książkowego duszka, wyciągnęła ją spod poduszki. Duszek namówił dziewczynkę do otworzenia książki i przeczytania zawartych w niej opowieści, Ala spotkała niezwykłe postacie literackie i dzięki temu pokochała czytanie. W trakcie czytania przenosiła się w świat pełen bajek, które pochłaniały ją z coraz większą mocą.

Nasi mali i więksi widzowie dowiedzieli się, że czytanie książek to nie tylko obowiązek, ale też przyjemność. To przede wszystkim szansa na wędrowanie po niezwykłych, magicznych krainach, a także możliwość poznania ciekawych opowieści i fascynujących bohaterów.

Czytanie rozwija, kształci i uczy.

 

Comments are closed.