NASZE PROJEKTY

Dzień Edukacji Narodowej

W czwartek, 13 października 2016 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Przedstawienie artystyczne przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Justyny Zysk, p. Edyty Grabowskiej i p. Hanny Kęszczyk.
Na uroczystość przybył pan Wójt Gminy Krasnosielc – Paweł Ruszczyński, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Kruk, ksiądz proboszcz Leszek Kamiński, ksiądz kanonik Andrzej Groblewski, rodzice, dzieci, nauczyciele i pracownicy szkoły, a także emerytowani nauczyciele.
Uroczystość zainaugurowała dyrektor szkoły pani Barbara Kluczek, składając życzenia wszystkim zebranym nauczycielom i pracownikom szkoły oraz nauczycielom emerytom. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Życzenia przekazał także Pan Wójt i Przewodnicząca Rady Rodziców.
Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. W przedstawieniu „Pociąg do wiedzy” ukazane zostało znaczenie pracy nauczyciela w szerzeniu oświaty i wiedzy młodym pokoleniom.
W tym dniu rozstrzygnięty został przez pana Wójta Gminny Konkurs Ekologiczny „Oszczędzamy wodę”. Konkurs skierowany był do dzieci klas I-III uczęszczających do szkół podstawowych z terenu Gminy Krasnosielc. Przedmiotem konkursu było przygotowanie prac plastycznych o oszczędzaniu wody. I miejsce w konkursie zajął uczeń klasy I Antoni Jurczewski, który to otrzymał nagrodę główną – rower. II miejsce zajął uczeń klasy II b – Szymon Krajewski, jako nagrodę otrzymał tablet i zestaw malarski. III miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy I Maja Pogorzelska. Otrzymała lornetkę i zestaw malarski.
Z rąk pana wójta nagrodę za osiągnięcia w pracy dydaktycznej otrzymała nauczycielka języka polskiego – pani Bogusława Dudek.
Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i wspólnym spotkaniem wszystkich pracowników szkoły i zaproszonych gości.

 

Comments are closed.