NASZE PROJEKTY

Paluchy i Szuflady

W czwartek 1 grudnia 2016 r. uczniowie klas I – III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Ostrołęki. Pierwszym punktem wycieczki był spektakl teatralny w Ostrołęckim Centrum Kultury pt. „Paluchy i szuflady” przygotowany przez Teatr Lalki i Aktora z Łomży. „Paluchy i szuflady” to cztery historie o zaszufladkowanych dzieciach. Każda z nich podejmuje temat braku tolerancji i akceptacji.
„Śmieszny Grubasek” to opowieść o chłopcu, który wychowuje się w rodzinie, w której nie ma miejsca na negatywne emocje, a już zupełnie niedopuszczalny jest Smutek. Chłopiec jest grubaskiem, pociechą dla swoich rodziców, ale ofiarą prześladowań kolegów.
„Śliczna” to historia o dziewczynce, która jest tak śliczna, że nikt nie traktuje jej poważnie. Siedzi na swoim tronie i jest przedmiotem uwielbienia. Jej jedynym przyjacielem jest Różowy Królik. Sytuacja zmienia się, kiedy ktoś obok tronu dziewczynki zostawia zgniłe serduszko.
„Mały Saper” jest historią chłopca, który jest na froncie. Ma swój karabin, ale jego specjalnością jest rozbrajanie bomb. A jest ich niemało w domu, w którym mieszka. Bo wojna chłopca to wojna domowa, a właściwie wojna między jego rodzicami.
„Brązowa z Daleka” to historia dziewczynki, która przybyła z innego, dalekiego kraju. Nie dlatego, że chciała, ale dlatego, że musiała. W jej kraju nie było bezpiecznie. W nowym miejscu czuje się samotna. Co noc rozmawia z księżycem, swoim jedynym sprzymierzeńcem.
Po spektaklu dzieci udały się do pobliskiego salonu zabaw „Urwis”. Na miejscu uważnie wysłuchały zasad, których należy przestrzegać podczas zabawy, po czym ruszyły w niezapomniane szaleństwo zabawy. Dzieci miały do dyspozycji duży i mały basem z kulkami, zjeżdżalnie, domki, ścianki wspinaczkowe i różnego rodzaju pojazdy: traktory, quady, motory, samochody i wiele innych. Chętnie korzystały z możliwości malowania twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra X – Box Kinect składająca się z mini gier, w których gracz wykonuje czynności rękami, nogami oraz całym ciałem. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Kolejną atrakcją był pobyt w pizzerii Da Grasso. Po sytym posiłku uczestnicy udali się w drogę powrotną do Drążdżewa. Wycieczka była udana i dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.

Comments are closed.