NASZE PROJEKTY

Kolędnicy Caritas 2017

Zgodnie z tradycją wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas i Parafialnego Zespołu Caritas w Drążdżewie w Święto Trzech Króli 6.01.2017 r, w mroźne popołudnie od godz. 12:00 zostawili swoje domy rodzinne i wyruszyli z kolędą do osób starszych i niepełnosprawnych w parafii, w imię ewangelicznego przesłania Jezusa „Wszystko co uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych Mnieście uczynili.”
Ojciec Święty Franciszek, w czasie Światowych Dni Młodzieży w Roku Miłosierdzia powiedział: „Szanujcie starszych i pomagajcie im. Aby naśladować Jezusa trzeba zrezygnować z wygodnej kanapy, wejść w buty i odwiedzić tych, którzy nie mogą wyjść z domu. Nie przyszliśmy na świat, aby wegetować. To smutne mówi papież, jeśli nie zostawimy śladów dobra na tej ziemi.” Dlatego podążamy wskazaną drogą przez Ojca Świętego z dziećmi i młodzieżą i idziemy do tych, którzy nas oczekują i zostawiamy w ich domach cząstkę siebie. Również ks. proboszcz w jedną z niedziel w czasie ogłoszeń parafialnych podkreślił, że to nasze kolędowanie to prawdziwa ewangelizacja.
Dziękuję ochoczym, młodym wolontariuszom za bezinteresowne zaangażowanie się w przygotowanie pięknego programu kolędniczego z treścią o Bożym Narodzeniu, śpiewem kolęd i grą na instrumentach, by uradować serca naszym chorym, samotnym i niepełnosprawnym.

Koordynatorka SKC i PZC
Maria Cieszewska

Comments are closed.