NASZE PROJEKTY

Kamishibai – kolejna odsłona

W dniach od 8 do 15 maja 2017 roku odbyła się XIV edycja Programu Tydzień Bibliotek. W tym czasie biblioteki w całym kraju podejmowały różnorodne działania, mające na celu zainteresowanie książką – szczególnie najmłodszych czytelników. Ciekawą formą pracy są zajęcia czytelniczo – edukacyjne z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Zajęcia takie odbyły się w naszej szkole 18 maja, już po raz drugi raz w tym roku szkolnym. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki z dwóch oddziałów przedszkolnych. Zajęcia rozpoczęły się opowiadaniem pt. „Rower Walentynki”. Tytułowa bohaterka, Walentynka, jadąc rowerem, spotkała 8 różnorodnych zwierząt, które prosiły ją, aby zawiozła je na szczyt góry. Walentynka spełniła ich prośbę. Niestety, rower nie wytrzymał ciężaru wszystkich pasażerów i zepsuł się. Wówczas Walentynka kupiła samochód i wszyscy wyruszyli w dalszą drogę. Opowieść ta była bardzo dobrą lekcją o przyjaźni, która uświadomiła dzieciom jak ważna jest bezinteresowna pomoc drugiej osobie. Podczas zajęć nie zabrakło też okazji do wspólnej zabawy. Były to m.in.: taniec strusi, poszukiwanie Walentynki, łowienie rybek, kodowanie, a na koniec poszukiwanie skarbu. Wszystkie zabawy dotyczyły poszczególnych zwierzątek występujących w bajce. Serdecznie dziękujemy pracownikom Publicznej Samorządowej Biblioteki w Krasnosielcu oraz Filii w Drążdżewie i Amelinie za przygotowanie dla naszych przedszkolaków i tak wspaniałych zajęć czytelniczo – edukacyjnych z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai.

Comments are closed.