NASZE PROJEKTY

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego i siłowni plenerowej

17 maja 2017 r. w naszej odbyło się uroczyste otwarcie boiska i siłowni plenerowej. Pogoda nam dopisała, było słonecznie i bardzo ciepło. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 na nowo powstałym boisku wielofunkcyjnym. Imprezę poprowadziła pani Justyna Rupińska wraz z uczniami – Dorotą Kęszczyk i Wojciechem Heromińskim. Najpierw wprowadzony został poczet sztandarowy i odśpiewaliśmy hymn szkoły. Następnie p. dyrektor Barbara Kluczek złożyła meldunek Wójtowi Gminy Krasnosielc – p. Pawłowi Ruszczyńskiemu o gotowości społeczności szkolnej do uroczystego otwarcia boiska i siłowni. Uczniowie powitali zaproszonych gości. Na naszą szkolną uroczystość zaprosiliśmy wielu znamienitych gości. Niestety nie wszyscy mogli na nią przybyć, z racji pełnionych obowiązków. Tym bardziej było nam miło, że wśród nas znaleźli się Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: p. Marian Krupiński i p. Mirosław Augustyniak. Zaproszenie na uroczystość przyjął także p. Ryszard Dziadak – Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z radością powitaliśmy p. Patrycję Mielnicką – właścicielkę firmy Amstone, wykonawcę boiska i siłowni plenerowej. Naszą Gminę oprócz pana wójta reprezentowali również radni gminni z przewodniczącą Rady Gminy, p. Ewą Grabowską na czele. Na uroczystości obecna była p. Anna Kruk – radna Gminy Krasnosielc i przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły. Powiat makowski reprezentował p. Dariusz Wierzbicki – wicestarosta. Środowisko duchowne reprezentował ks. Andrzej Kotarski – dziekan dekanatu Krasnosielc, ks. Leszek Kamiński – proboszcz parafii Drążdżewo i ks. Andrzej Groblewski. Wśród obecnych gości nie zabrakło dyrektorów placówek oświatowych oraz placówek kultury z terenu naszej gminy. Obecni byli sołtysi z obwodu naszej szkoły, rodzice oraz byli nauczyciele szkoły w Drążdżewie. Symbolicznego przecięcia wstęgi, a tym samym otwarcia boiska dokonali: p. Marian Krupiński, p. Mirosław Augustyniak, p. Ryszard Dziadak, p. Dariusz Wierzbicki p. Paweł Ruszczyński, p, Patrycja Mielnicka, ks. Andrzej Kotarski, p. Anna Kruk, p. Barbara Kluczek i Dorota Kęszczyk – Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego. Następnie ks. Leszek Kamiński dokonał poświęcenia całego obiektu. Później głos zabrał gospodarz gminy – p. Paweł Ruszczyński. Następnie przemawiali zaproszeni goście. Wszyscy zgodnie podkreślali znaczenie sportu dla rozwoju młodzieży oraz składali gratulacje władzom gminy za zaangażowanie w budowę boiska. Podkreślali znaczenie motta „Sport to najlepsza droga do pokonania granic” i obdarowywali nas piłkami do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę. Otrzymaliśmy także rękawice bramkarskie, zestaw rakietek do badmintona, pompony i książki. Później delegacje uczniów wraz z p. dyrektor, Barbarą Kluczek i nauczycielem wychowania fizycznego, p. Marcinem Gutowskim dokonali przyrzeczenia, że wszyscy będą współzawodniczyć w oparciu o poszanowanie zasad uczciwej rywalizacji i uczestniczyć we wszystkich zawodach w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru naszej szkoły. Po wyprowadzeniu sztandaru odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów, przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: p. Bogusławy Dudek, p. Hanny Kęszczyk, p. Pauliny Zduniak i p. Marcina Gutowskiego. W rytmie muzyki na boisko wbiegły dzieci ubrane w koszulki w kolorach kół olimpijskich: czerwonym, żółtym, czarnym, zielonym i niebieskim. Po krótkiej recytacji głównych haseł przewodnich sportu, dzieci wypuściły w górę kolorowe balony helem. Następnie Wiktoria Pogorzelska z kl. V zaśpiewała piosenkę „Na pewnym placu”. Później obejrzeliśmy rytmiczny taniec z pomponami „Toca toca” w wykonaniu uczniów z kl. IV. Potem nastąpiła prezentacja różnych dyscyplin sportowych. Uczniowie z kl. V wykonali taniec „Czunga czanga”, a uczniowie kl. VI układ taneczny ze wstążkami. Wysłuchaliśmy także piosenki: „Siatkówka” w wykonaniu Karola Płoskiego i Klaudii Bednarczyk z kl. IV. Podziwialiśmy pokazy gimnastyczne naszych uczniów na materacach. Po rozwinięciu napisu „Dziękujemy” głos zabrała p. dyrektor, która przedstawiła historię powstania boiska, podziękowała wszystkim, którzy angażowali się w jego budowę i wręczyła pamiątkowe dyplomy gościom. W szkole została wyłożona kronika, gdzie zaproszeni goście dokonywali pamiątkowych wpisów, które uwieczniły niecodzienną uroczystość. Na rodziców, uczniów i nauczycieli czekał grill z pieczonymi kiełbaskami i żurek. Był również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci. Nie zabrakło pysznych, różnorodnych ciast i napojów. W tym czasie zaproszeni goście udali się na obiad do szkoły. Deser stanowił tort w kształcie boiska. Na nowo otwartym boisku rozgrywały się gry i zabawy sportowe dla dzieci oraz pierwsze mecze w piłkę nożną. Dzieci i rodzice chętnie korzystali również z nowo powstałej siłowni plenerowej. Nowo otwarte boisko w Drążdżewie to kolejny krok w kierunku rozwoju infrastruktury sportowej w naszej gminie. Wspólny wysiłek władz gminnych zaowocował nowym, pięknym, wielofunkcyjnym obiektem sportowym, dzięki któremu mieszkańcy Drążdżewa oraz okolicznych miejscowości mają możliwość czynnego uprawiania sportu. Osiągane sukcesy sportowe z pewnością przyczynią się do szerzenia sportowych idei i tym samym do promocji gminy i jej mieszkańców. Dziękujemy gościom za przybycie, otrzymane podarunki, a dzieciom życzymy sukcesów sportowych.

Prezentacja boisko

http://www.sportowapolska.eu/news/nowe-boisko-w-gminie-krasnosielc

Comments are closed.