NASZE PROJEKTY

Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę publiczną

„Słoneczka”
Przez cały rok nasza pani bibliotekarka – pani Krysia Suchołbiak odwiedza raz w tygodniu nasze przedszkole i czyta bajki. Tym razem sytuacja była odwrotna – przedszkolaki z grupy „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do naszej biblioteki w Drążdżewie. Pani Krysia oprowadziła nas po swoim królestwie. Pokazała jakie książki można tu spotkać, kto może je wypożyczać, jak założyć kartę czytelnika. Przedszkolaki dowiedziały się także, że w czytelni można poczytać i obejrzeć czasopisma. Można również skorzystać z komputera i obejrzeć na przykład wpisy i zdjęcia z naszej szkolnej strony internetowej i na bieżąco śledzić ciekawostki z „życia drążdżewskich przedszkolaków”. Mam nadzieję, że to nie ostatnia wizyta w tym ciekawym miejscu. Niektóre dzieci jeszcze tego dnia pojawiły się w bibliotece z swoją mamą i założyły sobie kartę czytelnika. Dziękujemy pani Krysi za bardzo miłe przyjęcie i ciekawe informacje.
wych. A. Mizerek

„Smerfy”
18 maja skorzystaliśmy z zaproszenia p. Krystyny Suchołbiak i udaliśmy się do mieszczącej tuż obok biblioteki publicznej. Pani Krysia opowiedziała nam na czym polega jej praca, co należy zrobić, by moc wypożyczać książeczki. Przypomniała również dzieciom jak należy postępować z książkami. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda biblioteka od środka. Pani Krysia przeczytała im również najnowszą historyjkę, jaka się przydarzyła Smerfom. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i słodki poczęstunek.
wych. M. Zuzelska

Comments are closed.