NASZE PROJEKTY

Wycieczka do Świętej Lipki i Mazurolandii

W piątek, 16 czerwca 2017 r odbyła się pielgrzymka autokarowa do Świętej Lipki. Dzieci kl. III ze szkoły w Drążdżewie i Parafii Drążdżewo wraz z rodzicami i p. katechetką Jolantą Gacioch dziękowały Matce Bożej za sakrament I Komunii Świętej i prosiły o dalszą pomoc w nauce, wstawiennictwo u Boga i o dalszą matczyną opiekę. W pielgrzymce wzięły udział 54 osoby.
W kościele w Świętej Lipce wysłuchaliśmy koncertu organowego, gdzie w trakcie muzyki poruszały się umieszczone w dekoracji figury. Ogromne zainteresowanie zrobił na nas też obraz Matki Boskiej Świętolipskiej. Dzieci zwróciły uwagę, że kapłan mówi w dwóch językach – polskim i niemieckim.
Następnie udaliśmy się do Gierłoży, do Mazurolandii – Ośrodka Kultury Ziemi Mazurskiej, gdzie wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy historii powstawania zamków i świątyń z czasów średniowiecza. Mazurolandia to jedyne miejsce, w którym zobaczyć można miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur. Poza tym jest to miejsce kryjące wiele tajemnic i niespodzianek. Poznaliśmy historię i obejrzeliśmy makiety budowli krzyżackich przedstawionych w skali 1:25.
Wielką atrakcją dla dzieci był plac zabaw. Dzieci jeździły kolejką, przymierzały stroje rycerskie, strzelały z łuku, skakały na trampolinach. Poznały również działa, czołgi i inne maszyny pochodzące z czasów II Wojny Światowej. Były również na strzelnicy, gdzie mogły postrzelać do tarczy.
Po wszelkich atrakcjach, wszyscy zjedliśmy obiad i udaliśmy się w drogę powrotną. Po drodze w pizzerii w Baranowie zjedliśmy smaczne lody i zadowoleni powróciliśmy do naszych domów. Wycieczka była udana, dostarczyła nam wszystkim wiele radości i pozytywnych wrażeń.

Jolanta Gacioch

Comments are closed.