NASZE PROJEKTY

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, w naszej szkole odbyło się w poniedziałek, 4 września 2017 r. Po wakacjach opalone, wypoczęte dzieci z uśmiechami na twarzach, gotowe do dalszej nauki, powitały szkołę. Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się uroczystą Mszą Św. o godz. 8:00 w parafialnym kościele z udziałem pocztu sztandarowego, którą odprawił ks. proboszcz Leszek Kamiński. Ks. modlił się o Boże błogosławieństwo dla dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Na zakończenie poświęcił i pobłogosławił tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.
Następnie wszyscy udali się do szkoły. Na uroczystym apelu spotkali się dyrektor szkoły, pani Barbara Kluczek, nauczyciele, pracownicy, uczniowie, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz licznie przybyli rodzice naszych wychowanków. Swą obecnością zaszczycili nas goście: pani Anna Kruk – przewodnicząca Rady Rodziców i Radna Gminy Krasnosielc, pani Maria Cieszewska – opiekun Szkolnego Koła Caritas oraz ksiądz proboszcz Leszek Kamiński. Na początek oddano honory symbolom narodowym, odśpiewano hymn państwowy oraz hymn szkoły. Potem pani dyrektor, powitała wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców. Przedstawiła nauczycieli i pracowników szkoły, a także przekazała informacje na temat organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2017/2018. Zwróciła uwagę na bezpieczeństwo i życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Szczególne słowa powitania skierowała do pierwszoklasistów oraz wręczyła im legitymacje szkolne, tym samym przyjmując ich do naszej szkolnej braci. W tym roku 18 nowych uczniów rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą. Życzymy im, aby nauka w szkole przynosiła im wiele radości.
Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Niech Nowy Rok szkolny przyniesie wiele wrażeń, przyczyni się do pogłębienia wiedzy oraz pozwoli wzrastać w mądrości. Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów i radości z osiągniętych wyników w nowym roku szkolnym 2017/2018.

 

Comments are closed.