NASZE PROJEKTY

DZIEŃ JABŁKA ŚWIĘTUJEMY

Dnia 27 września 2017 przedszkolaki z oddziału przedszkolnego „Sówki” w Drążdżewie obchodziły Dzień Jabłka. Tego dnia wszystkie dzieci ubrały się na kolor czerwony. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami ze względu na ich walory zdrowotne i odżywcze. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor oraz smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Dzieci próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka surowe i suszone, piły sok z jabłek oraz degustowały szarlotkę upieczoną przez rodziców. Rozwiązywały zagadki i wykonały pracę plastyczną z papierowych pasków i tekturowej rolki. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości, układanie koła. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.

Dnia 29 września 2017 r. również starsza grupa przedszkolna Smerfy obchodziła Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i odżywczych.
Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, zatańczyły również „jabłkowy” taniec. Dzieci próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka surowe, piły sok z jabłek, rozwiązywały zagadki, oraz uczestniczyły w konkursach grupowych. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Każda grupa wykonała pracę plastyczną przedstawiającą jabłko.
A z racji Dnia Chłopaka nasi chłopcy zostali obdarowani prezentami, dziewczynki zaśpiewały chłopcom „Sto lat”.
To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.

Comments are closed.