NASZE PROJEKTY

Konkurs czytelniczy: „Z bajką przez świat”

6 listopada Publiczna Biblioteka Samorządowa w Krasnosielcu z okazji przypadającego Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek zorganizowała konkurs czytelniczy „Z bajką przez świat”, zapraszając do udziału w nim uczniów klas trzecich i czwartych z terenu Gminy Krasnosielc. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Bednarczyk z kl. III „a”, Mateusz Warych z kl. III „b”, Alicja Sztych z kl. IV i Jakub Tupacz z kl. IV. Wraz z uczestnikami konkursu do Krasnosielca pojechali również uczniowie kl. III „a”. Drużyna musiała wykazać się znajomością wybranych 11 różnych baśni takich autorów jak: Ch. Perrault, H. Ch. Andersen, J i W. Grimm, J. Porazińskiej czy A. Oppmana, a także odgadnąć tytuł i autora baśni po przeczytanym fragmencie tekstu, podać dane z życia pisarza i wykazać się znajomością ścieżek dźwiękowych wybranych baśni oraz ułożyć rozsypankę wyrazową dotyczącą baśni i autora. Konkurs poprowadziła dyrektor Gminnej Biblioteki p. Krystyna Wierzbicka-Rybacka. Zmagania uczestników oceniała komisja w składzie: p. Aldona Rusinek, p. Wiesława Rutkowska i p. Bożena Różańska. Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Gratulujemy. Świętowanie Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek zakończyło się obejrzeniem spektaklu teatralnego Król zwierząt Teatru Urwis z Krakowa. Akcja przedstawienia działa się w królestwie dżungli, gdzie następowały przełomowe zmiany. Dotychczasowy król nie chciał być dłużej władcą. Potrzebny był nowy król, który uratowałby dżunglę. Bajka była zabawna, kolorowa i interaktywna. Dzieci utrwaliły zachowania savoir-vivre oraz nauczyły się, że nie należy oceniać innych tylko po pozorach. Należy także wierzyć w siebie i nie poddawać się przeciwnościom losu. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się przygody żabki, małpki, tygryska i słonika. Dzieci chętnie brały udział w przedstawieniu, śmiały się z żartów, śpiewały i tańczyły.

Comments are closed.