NASZE PROJEKTY

Urodziny Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie… Pluszowe Misie przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
W dniu 27.11.2017r. przedszkolaki z grup: „Smerfy” i „Sówki” w Drążdżewie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, kolorowe – każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku. Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mój przyjaciel – Miś”. Wybór był trudny, wszystkie prace były pomysłowe i wykonane estetycznie. Łącznie wpłynęło 30 prac z dwóch oddziałów przedszkolnych. W grupie „Sówki” 3, 4, 5 – latki I miejsce zajęła Roksana Mydło, II miejsce Oskar Piotrowski, III miejsce Julia Michalak, wyróżnienie – Lena Archacka. W Grupie „Smerfy” I miejsce Jan Rogalski, II miejsce Miłosz Sztych, III miejsce Maria Romanowska, wyróżnienie – Paweł Kisielewski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Justyna Rupińska

Comments are closed.