NASZE PROJEKTY

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Tak śpiewały dzieci w oddziałach przedszkolnych w Drążdżewie w oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień – 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.
W tym roku zanim Mikołaj zawitał w przedszkolnych salach pani Maria Cieszewska – opiekunka Szkolnego Koła Caritas i koordynatorka ds. misji przeprowadziła z dziećmi w oddziałach przedszkolnych krótką rozmowę i prezentację ilustracji na temat Świętego Mikołaja. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi Święty Mikołaj, jak wygląda jego strój oraz dlaczego został świętym. Pani Maria w swoim przekazie szczególną uwagę zwróciła na moc dzielenia się i pomagania sobie wzajemnie w potrzebie. Przypomniała dzieciom jak ważny jest czas Adwentu oraz wspólnie z dziećmi odmówiła modlitwę do Świętego Mikołaja. Na koniec dzieci otrzymały małe upominki, które przygotowały panie wolontariuszki, za które serdecznie dziękujemy. Po krótkim spotkaniu z panią Marią nadszedł ten czas, kiedy to Mikołaj pojawił się w drzwiach przedszkolnych. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Przedszkolaki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem oraz opowiadały o zabawach w przedszkolu. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.
Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie. Serdecznie dziękujemy pani Marii Cieszewskiej oraz Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego magicznego dnia w przedszkolu.
Justyna Rupińska

 

Comments are closed.