NASZE PROJEKTY

Kolędnicy Caritas u samotnych i niepełnosprawnych

To już 14 rok naszego kolędowania. Dziesięcioosobowa grupa kolędników wyruszyła z Trzema Królami, Maryją, Józefem i aniołkami 6 stycznia 2018 roku o godz. 12:00 do Tych, którzy nie mogli być z nami podczas Świąt Bożego Narodzenia w kościele. Są to chorzy, starsi – samotni, niepełnosprawni. Jechaliśmy, aby otworzyć przed nimi nasze serca i dać im odrobinę radości.
Z relacji domowników słyszymy, że osoba chora czeka na nas, czuje się najlepiej podczas naszych odwiedzin, tzn. w Święto Trzech Króli – to bardzo cieszy kolędników.
Natomiast jedna z wolontariuszek swoje kolędowanie podsumowała następująco: „Dzisiejszy wyjazd nauczył mnie pokory, zetknęłam się z nową rzeczywistością, której na co dzień nie dostrzegam”.
Uczymy się wszyscy pokory odwiedzając naszych chorych. Wracamy nieco inni, bardziej dojrzali duchowo. Zapewniam, że warto, po stokroć warto, wyruszyć w drogę z Trzema Królami i spotkać Tych, którzy nas oczekują.
Zapewnia nas Pan, że bezinteresowna pomoc będzie kiedyś nagrodą dla tych, którzy ją świadczą.
Chwała Wam wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas i Parafialnego Zespołu Caritas w Drążdżewie za Waszą wrażliwość i troskę o Tych, do których posyła nas Pan.

Szczęść Boże!

Opiekunka SKC i PZC
Maria Cieszewska

Comments are closed.