NASZE PROJEKTY

CHROŃ SIĘ PRZED KLESZCZAMI WSZYSTKIMI SPOSOBAMI

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła uczestniczy w programie profilaktycznym „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”, którego celem jest edukacja na temat kleszczy i chorób odkleszczowych. Program realizowany jest we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Makowie Maz. Kleszcze to pajęczaki, które przenoszą groźne choroby, m.in. boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu. Ich liczba z roku na rok globalnie się zwiększa. Program ten w naszej szkole, cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci przyczyniając się do wzrostu poziomu ich wiedzy na temat kleszczy jak i profilaktyki chorób odkleszczowych. Dzieci poznały, co to są kleszcze, gdzie występują, jakie są sposoby przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi oraz jakie choroby mogą przenosić kleszcze. Ponadto dowiedziały się o metodach zabezpieczenia się przed wszczepieniem się kleszcza w ciało człowieka, miejscach na ciele człowieka, najbardziej narażonych na ugryzienie przez kleszcza oraz podstawowych zasadach postępowania po ugryzieniu przez kleszcza. Uczniowie poznali od czego zależy cykl rozwojowy kleszczy.

Comments are closed.