NASZE PROJEKTY

Dzień Rodziny

Przełom maja i czerwca kojarzony jest zwykle z aktywnością fizyczną, grillowaniem na świeżym powietrzu, a przede wszystkim z Dniem Matki, Dziecka i Ojca. Wszystkie te aktywności tradycyjnie już połączyliśmy w jedno: „Święto Rodziny”!
Jednak 4 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość, która miało nieco inny charakter niż zawsze. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości chcieliśmy, aby tegoroczne Święto akcentowało to ważne wydarzenie. Tym bardziej, iż patriotyzm zaczyna się w rodzinie.
Imprezę rozpoczął Rodzinny Turniej Wiedzy o Polsce pod hasłem: „Kocham Cię Polsko”! W zabawie zmierzyły się dwie drużyny, w skład których weszli przedstawiciele klas I-VII oraz ich rodzice. Zarówno „Biali” jaki i „Czerwoni” wykazali się bogatą wiedzą na temat historii, geografii, przyrody i innych zagadnień związanych z naszą małą i dużą ojczyzną. Pomimo niełatwych zadań uczestnicy zmagań konkursowych spisali się na medal! Gratulujemy!
Następnie przenieśliśmy się w plener, gdzie sportowo integrowaliśmy się z rodzicami. Najpierw należało wykazać się szybkością biegnąc w sztafecie, później sprytem i zwinnością w grach i zabawach przygotowanych przez wychowawców. Wiele emocji dostarczył nam też mecz piłki nożnej: chłopcy kontra tatusiowie oraz zmagania dziewcząt i mam w „zbijaku”.
Dla zmęczonych upałem i rywalizacją sportową czekał piknik, gdzie chowając się w cieniu można było zjeść zupę i kiełbaski. Kusiło też smakowicie wyglądające ciasto oraz pachnący kompot. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej środowiskowej uroczystości!
W przemiłej i rodzinnej atmosferze minął dzień! Do zobaczenia za rok – zapewne będzie wiele atrakcji i doskonałej zabawy!

Comments are closed.